środa, 9 października 2013

Światło i przestrzeń


Ciemno i coraz ciemniej za oknem... Jestem zdania, że ponura aura nie musi oznaczać  przygnębiającego widoku także w naszych czterech ścianach. Wręcz przeciwnie, wnętrze powinno cieszyć i poprawiać  nastój, zwłaszcza przez te najdłuższe miesiące, gdy większość czasu spędzamy w domu ;)
Mam dla Was dzisiaj kilka zdjęć wnętrz jasnych i przestronnych. Tym, którzy dość mają przytłaczających kolorów czy ponurej atmosfery we własnym domu, może zdjęcia te posłużą jako inspiracja do zmian. A zmiany wcale nie są trudne. Łatwo można wywnioskować i odkryć tajemnicę sukcesu :) Pierwsze, co rzuca mi się w oczy to:
- odświeżenie ścian i wybór jasnego koloru powiększy optycznie każdy pokój,
- pozbycie się niepotrzebnych ozdób i dodatków we wnętrzu - otacza nas często tak wiele niepotrzebnych rzeczy,
- konsekwencja w doborze kolorów mebli czy dodatków
- delikatne firanki lub zazdrostki w oknach (lub w ogóle ich brak), rezygnacja z ciężkich zasłon = więcej światła we wnętrzu,
- sprytne zagospodarowanie wnętrza - ukryte schowki, szafki, skrzynie to mniejszy bałagan i chaos wkoło,
- lustra - nie od dziś wiadomo, że powiększają optycznie przestrzeń
Coś jeszcze rzuciło Wam się w oczy? :)

 

« Nowszy post Starszy post »

16 komentarzy

 1. Bardzo lubie jasne wnetrza, dlatego tez u mnie biel dominuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam jasne i dobrze oświetlone przestrzenie. W zimę jeszcze bardziej się je ceni :D Czwarte i przedostatnie wnętrza są najlepsze i najbardziej w bliskim mi stylu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozbyć się zbędnych rzeczy - to chyba najtrudniej, bo gromadzi się je długo, a potem bardzo ciężko się z nimi rozstać, bo obrosły już w swoje funkcje i sentymentalne znaczenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja już się nie mogę doczekać, kiedy będzie obiecany post o tym co powiesiłaś na ścianach :) Czekam z niecierpliwością na rekomendację jakiś ciekawych artystów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 100% trafiasz w mój gust :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Po oglądnięciu tych zdjęć, zaczynam przekonywać się do bieli w pomieszczeniach! :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Pokażesz nam kiedyś cały wystrój wnętrz Waszego domu? :) jestem szalenie ciekawa jak to wszystko wgląda :) Pozdrawiam T.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja obawiam się, że porzucam minimalizm i wszelkiego rodzaju zasłony, firany, tapety skradły moje serce. Mam nadzieję, że mimo tego wszystkiego uda mi się zachować jasność pomieszczeń.

  OdpowiedzUsuń

Popularne Posty

Instagram